KDO JSME

Nabízíme

Pro Vás

Projekty

Partneři

PRACOVIŠTĚ

Boskovice_Učebna
Boskovice_Chráněnka
Boskovice_ECDL 157CZ
Boskovice_Poradna
Boskovice_Půjčovna
Svitavy_Studio
Šebetov_Chráněnka
Habrovany_Učebna
Habrovany_Chráněnka
Blansko_Poradna
Brno_Rehacentrum
Brno_Učebna
Brno_Poradna

VOZÍČKÁŘI ZE ZÁMKU V PRAZE

Po dlouhé cestě před náročným programem pozval pan senátor členy sdružení na oběd a po něm, podle dohodnutého programu,
začala prohlídka historických prostor Senátu sídlícího ve Valdštejnském paláci. Tam všechny přítomné v Hlavním sále ještě jednou přivítal senátor Bárek a k němu se posléze připojil s pozdravem i místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Toho oslovili členové sdružení při jeho návštěvě v Habrovanech a on se dohodl se senátorem Bárkem na zajištění celé akce( prohlídka Senátu i Poslanecké sněmovny). Potom si již vzala slovo paní průvodkyně a provedla je se zasvěceným výkladem po paláci. Trasa byla uzpůsobena zdravotním omezením většiny účastníků( 14 lidí byli vozíčkáři a 7 bylo členů jejich doprovodu). V jednacím sále-bývalé konírně se právě vše připravovalo na jednání Pléna Senátu následujícího dne.
Po rozloučení s panem senátorem Bárkem na nádvoří Valdštejnského paláce se členové sdružení vydali do nedaleké Sněmovní ulice na prohlídku Poslanecké sněmovny. Tam se jich po nezbytné bezpečnostní prohlídce ujala paní průvodkyně a provedla je Thunovským palácem, kde se nachází hlavní jednací sál sněmovny. V roce 1918 zde byla vyhlášena Československá republika a roku 1920 přijata její ústava.
Poslední zastávkou skupiny z Habrovan na jejich pražském putování byla návštěva Hradu. Nejdříve se při hezkém počasí pokochali překrásným výhledem na naše hlavní město, potom si prohlédli Chrám sv. Víta  a po focení s vojáky Hradní stráže se již odebrali do svého autobusu, který je bezpečně dopravil domů do Habrovan.
Všichni byli po celodenním putování dost unaveni, ale moc spokojeni a štastni z nepřeberného množství zážitků, o které se postupně dělí s ostatními klienty i zaměstnanci Habrovanského zámku.
Poděkování členů občanského sdružení Vozíčkáři ze zámku patří všem, kteří se na zajišťování, organizaci a průběhu celé akce podíleli.
articles: zamek.JPG

Autor článku: Antonín Hrabec

Komentáře

#1 | komarek dne December 05 2012 10:17:27
moc hezké

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Vygenerované za: 0.29 sekund
2,158,326 návštěv