KDO JSME

Nabízíme

Pro Vás

Projekty

Partneři

PRACOVIŠTĚ

Boskovice_Učebna
Boskovice_Chráněnka
Boskovice_ECDL 157CZ
Boskovice_Poradna
Boskovice_Půjčovna
Svitavy_Studio
Šebetov_Chráněnka
Habrovany_Učebna
Habrovany_Chráněnka
Blansko_Poradna
Brno_Rehacentrum
Brno_Učebna
Brno_Poradna

Pomůcky

Deep 1

 

Ve spolupráci s vývojovými pracovníky jsme schopni pomoci postiženým, vyvinout, či přizpůsobit pracovní pomůcky, a to nejen našim frekventantům kurzů SKOLANETU.

Svědčí o tom např. komunikátor Deep1, který byl iniciován požadavkem rodičů našich klientů.

Problém interaktivní komunikace nás vedl k vývoji malého a spolehlivého komunikátoru Deep1 na bázi staré, ale osvědčené seriové komunikace pomocí morse znaků. Mobilní komunikační prostředek je použitelný nejen ve stacionářích, ale i pro dialog v terénu, na cestách, kde více jak jinde je zapotřebí mít zajištěnou zpětnou vazbu s postiženým. Pro takové případy, kde alternativní komunikační prostředky selhávají je Deep1 nejen dostupným, ale prospěšným komunikačním prostředkem.

Úpravou – nahráním frází a vět do komunikátoru (slovníku s možností individuální úpravy dle specifických potřeb postiženého) zajistí rychlejší komunikaci postiženého nejen v té nejzákladnější komunikaci, ale zejména v rozvinuté komunikaci s okolním světem – obdoba T9, známé z mobilní komunikace.

Vzhledem k použití Q kódů (většinou složených ze 3 znaků) je nastavení jednoduché. Pokud se jedná o pohotovostní režim je vysílán zvukový alarm při psaní textu za účelem přivolání pozornosti, včetně nočního režimu. Výstup komunikace je možné zajistit i v tištěné podobě při využití běžných typů tiskáren. Tato možnost je velmi důležitá zejména při vzdělávání takto postižené mládeže.

Otevřela se nová možnost s přednostmi neomezené oboustranné komunikace, která je nejen velmi důležitá pro tělesně postiženého, jeho tělesný a duševní stav, ale i pro osoby pečující o něj.

Princip je ve standardním vysílání znaků pomocí značek morse a malého komunikátoru opatřeném dvěmi LCD znakovými display. Vysílač může být v jakémkoli provedení, které vyhovuje klientovi. Mohou to být snímače prstů, dechu. Komunikátor může být jednopovelový (jedno tlačítko či čidlo), dvoj i třítlačítkový. Z primárního snímače jsou vedeny signály do zobrazovače s dvěmi LCD display. Jeden je určen pro kontrolu zrakem klienta. Druhý pak sleduje osoba s klientem komunikující. Tréninkem lze dosáhnout rychlosti 200zn./s což se blíží rychlosti běžnému dialogu. Znaky se postupně během vysílání zobrazují na obou displey. Celý komunikátor má velmi malou spotřebou energie. Programové vybavení umožňuje připojení komunikátoru ke standardnímu rozhraní PC, PDA pomocí seriové linky, nebo klávesnicovému vstupu.

Těším se na spolupráci s Vámi

 

Ing. Miloš Šeda

autor a vedoucí realizačního týmu

Vygenerované za: 0.09 sekund
2,158,303 návštěv