KDO JSME

Nabízíme

Pro Vás

Projekty

Partneři

PRACOVIŠTĚ

Boskovice_Učebna
Boskovice_Chráněnka
Boskovice_ECDL 157CZ
Boskovice_Poradna
Boskovice_Půjčovna
Svitavy_Studio
Šebetov_Chráněnka
Habrovany_Učebna
Habrovany_Chráněnka
Blansko_Poradna
Brno_Rehacentrum
Brno_Učebna
Brno_Poradna

LaipacTech

Lenka Ševčíková – klientka Tísňové péče

Když mi byly přiděleny Tísňovou péčí hodinky Laipac nebyla jsem vůbec nadšená, spíše jsem je brala jako přítěž a omezování svobody, kdy budou na dispečinku vědět, kde právě jsem. Měla jsem je i jako takovou „starost“, hlavně v tom, že jsem si dlouho zvykala, že je musím nabíjet. (taková hloupost)

Začalo to tak, že při jakémkoli prudkém pohybu ruky, na které byly hodinky mi vždycky volal dispečer Tísňové péče a ptal se, co jsem právě udělala, aby měl protivazbu a trošku znal můj režim.
Takže když jsem byla v lese se psem a hodila mu hračku volal mi na hodinky dispečer, že mu je jasné, že jsem v lese se psem a něco mu házím, ale že mu to hlásí alarmy - napadení, tak se jen ujišťuje, zdali jsem v pořádku. Bylo mi to nepříjemné a znervózňovalo mě to.
Také když jsem špatně nadzvedla nohu, zakopla a spadla. Tak hned volal dispečer, co se stalo, zdali potřebuji zavolat lékaře nebo jinou pomoc, zda zvládnu sama dojít domů apod. A v tu dobu jsem si uvědomila pravou funkci Laipacu , že neslouží ke kontrole, kde právě jsem, ale že mi pomáhá. Mám v Laipacu velkou oporu a cítím se bezpečně, už bez nich neudělám krok. Můj manžel a celá rodina je ráda, že když jsem doma samotná, tak i oni mohou být v klidu, že jsem v pořádku, protože je o mě postaráno. Nedávno jsem byla s manželem v lese na houbách, dispečinku jsem nahlásila, že mě nemusí hlídat, že jsem pod dozorem, ale napadl nás roj lesních vos a bylo to něco strašného. Protože jsem hodně mávala rukou, tak dispečer vytušil, že se něco děje a za chvíli mi volal. Sdělila jsem mu situaci a on chtěl bleskově volat záchranku, protože nás dost pobodali. Takže mám i tu zkušenost, že když nahlásím, že mě nemusí hlídat, přece jenom jsou na dispečinku v pohotovosti a to je právě ta velká pomoc. Už si neumím svůj život bez Laipacu představit, zjistila jsem, že jsem nakonec ráda, když hlídají každý můj krok, protože si mohu dovolit i sama cestovat autobusem nebo vlakem a nejsem tolik závislá na manželovi nebo rodině. Můj závěr je ten, že Laipac mi naopak svobodu dává a ne bere.
Lenka
Vygenerované za: 0.12 sekund
2,158,329 návštěv